ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ – ЦЕ ШАНС НА ЩАСЛИВЕ МАЙБУТНЄ
Патронат над дитиною (далі - сімейний патронат) – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин (насильство, бездоглядність, загроза життю і здоров’ю, проблеми з житлом, хвороба батьків або їх ув’язнення тощо).
Сім'я патронатного вихователя— це сім'я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, тимчасово допомагаючи дитині, яка опинилися у складних життєвих обставинах.
Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім'ї та помічника вихователя тимчасово надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї.
Термін перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя
Термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений до 6 місяців.
Хто може стати патронатним вихователем?
Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та отримала відповідну рекомендацію, зі згоди всіх членів своєї сім’ї готова до розміщення під патронат дітей за місцем свого проживання і уклала з відповідним органом опіки та піклування договір про надання послуг патронату.
Помічником патронатного вихователя може бути особа із числа повнолітніх членів сім’ї патронатного вихователя (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї), інша повнолітня особа, у тому числі особа, яка провадить підприємницьку діяльність.
Хто може бути влаштований в патронатну сім'ю
Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров’я та розвиток, в тому числі діти, які залишилися без батьківського піклування; малолітні/неповнолітні вагітні чи малолітні/неповнолітні породіллі з немовлям, які залишилися без батьківського піклування або перебувають у складних життєвих обставинах.
Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною
Патронатний вихователь може працювати або як фізична особа, або як ФОП. ФОПам потрібно мати КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59.
З 1 липня 2024 року патронатні вихователі отримують грошове забезпечення на рівні 3-х мінімальних зарплат на місяць (24 тис. грн,)
3,5 мінімальних зарплати (28 тис.грн) — для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок).
Запроваджена оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної оплачується в розмірі однієї мінімальної зарплати
За три місяці догляду дитини патронатному вихователю нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки. Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині. Дні можна накопичувати. Якщо дитина залишатиметься під патронатом понад три місяці, за кожен наступний тиждень нараховуватиметься один оплачуваний день відпустки.
Робота добровільного помічника патронатного вихователя також оплачується).
Помічник може бути ФОПом (потрібні ті самі КВЕДи, що і для патронатного вихователя) Розмір оплати становить 1 мінімальну заробітну плату на місяць.
На утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, виплачується соціальна допомога у розмірі що становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць (для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму).
Максимальний розмір допомоги становить:
• на дітей віком до 6 років - 6407,50 грн (на дітей з інвалідністю до 6 років -8970,50 грн) на місяць;
• на дітей віком від 6 до 18 років – 7990 грн (на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років - 11186 грн) на місяць.
Така допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю.
Бути патронатним вихователем – це неоціненна допомога дитині в її кризовий період.
Ми впевнені, що турбота змінює!
За детальною інформацією звертайтеся до Служби у справах дітей за адресою: с-ще Іваничі вул. Грушевського, 13 каб. 24, контактний телефон (03372 -21183)