Звіт про роботу селищного голови Лідії Томашевської за 2024 рік
Шановні жителі Іваничівської територіальної громади!
Минає ще один рік, сповнений випробувань, втрат і важливих рішень. Він став складним для всієї країни, але водночас показав нашу силу, єдність і незламність.
Завдяки Збройним Силам України ми маємо можливість жити, працювати та розвивати громаду. Разом, спільними зусиллями, ми наближаємо Перемогу та робимо все можливе для підтримки наших захисників.
На жаль, війна не оминула і нашу громаду – ми втратили 31 Героя, які віддали своє життя за свободу України.
З початку повномасштабного вторгнення європейська спільнота підтримує Україну, розділяючи біль втрати та допомагаючи у всьому.
Громада німецького міста Ерцгаузен в перші дні війни в знак солідарності з Україною підняла прапор нашої держави біля свого муніципалітету і до сьогоднішнього дня незмінна у своїй позиції та постійно підтримує нас.
Мер німецького міста-партнера Ерцгаузен Клаудія Ланге неодноразово у своїх зверненнях висловлювала слова сподівання про мир найближчим часом та бажала жителям нашої громади сили та віри у світле майбутнє.
Повномасштабне вторгнення змусило нас адаптуватися до нових реалій, змінити підходи до роботи та визначити нові пріоритети.
Протягом минулого року ключовими напрямками нашої роботи стали:
- підтримка підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії, прикордонників та інших військових формувань;
- підтримка родин загиблих Захисників України;
- соціальний захист жителів – допомога малозабезпеченим категоріям населення;
- забезпечення життєдіяльності громади – стабільна робота об’єктів критичної інфраструктури.
ПІДТРИМКА СИЛ БЕЗПЕКИ ТА ОБОРОНИ
З бюджету громади у 2024 році виділяли значні кошти на підтримку сил безпеки та оборони адже розуміємо: кожен внесок у зміцнення Збройних Сил України – це внесок у Перемогу.
У 2024-му, незважаючи на відсутність «військового» ПДФО, з бюджету громади на підтримку сил безпеки й оборони згідно програми матеріально-технічного забезпечення військових частин та територіальної оборони виділили 2 549,9 тис.грн. субвенції, що склало 5,1 % від фактично одержаних власних доходів громади, у 2023 році ця сума склала 1 565,0 тис.грн., що становить 3,6% від фактично одержаних власних доходів.
Депутати Іваничівської селищної ради розглянувши звернення військових частин виділили 18-и військовим частинам кошти у вигляді субвенції.
Окрім того, надано підтримку військовим в сумі 1 906,85 тис.грн. коштом місцевого бюджету за рахунок військового збору утриманого з заробітних плат працівників бюджетних та комунальних установ Іваничівської територіальної громади.
ВЕТЕРАНСЬКА ПОЛІТИКА
Вже стало доброю традицією в Іваничівській територіальній громаді проводити зустрічі з родинами загиблих, померлих та зниклих безвісти військовослужбовців.
Зустрічі проходять у форматі діалогу, де кожен бажаючий може висловитись, послухати та почути відповідь на поставлене запитання, що дає можливість обговорили актуальні питання щодо соціального та юридичного захисту родин військовослужбовців, які постраждали від російсько-української війни, зокрема оформлення соціальних та пенсійних виплат для родин загиблих, пільги, які гарантовані Законами України.
Зокрема, досягнуто домовленості щодо забезпечення з дотриманням вимог законодавства медичних оглядів та лікування, а також створення належних умов перебування членів сімей загиблих (померлих) у медичних закладах.
20 лютого 2024 року у парку селища Іваничі біля пам’ятного знаку борцям за волю та незалежність України «Герої не вмирають» на заході присвяченому Дню Героїв Небесної Сотні та 10-й річниці від початку російсько- української війни відбулося відкриття Стели пам’яті загиблих Героїв у російсько- українській війні.
Відкрито меморіальні дошки в школах, де навчалися наші земляки, воїни ЗСУ, які загинули в російсько-українській війні, захищаючи рідну землю.
У нашій громаді реалізовано проєкт «Жива. Справжні історії кохання» за сприяння благодійного фонду «Сучасна Україна». Проєкт проходив у форматі терапевтичних майстер-класів з живопису, щоб допомогти жінкам, які переживають важку втрату, повернутися до життя, знайти коло спілкування, відновити гармонію і знайти натхнення. Дружини полеглих Героїв з Іваничівської громади долучилися до занять з арт-терапевтичного живопису, за допомогою професійної художниці. Їм вдалося втілити свої ідеї та задуми. Усі картини були представлені на виставках живопису учасниць проєкту «Жива. Справжні історії кохання» з усієї України, зокрема у місті Володимир 28 червня 2024 року.
Іваничівською селищною радою спільно з громадською організацією «Герої не вмирають» організовано поїздку для матерів та дружин загиблих воїнів для участі у Всеукраїнській прощі родин Героїв, загиблих у російсько-українській війні, яка відбулась у храмі-пантеоні святої праведної Анни в селі Лішня Кременецького району Тернопільської області.
Щороку сюди, до єдиної в Україні каплиці-пантеону Героїв, з’їжджаються тисячі людей з різних куточків країни, щоб вшанувати пам’ять полеглих за незалежність та свободу нашої держави. На спільну молитву збираються захисники Батьківщини, віряни та родичі полеглих воїнів.
В Іваничівській селищній раді відбулася зустріч регіонального представника Уповноваженого у Волинській області з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин Юлії Чайки з родинами військовослужбовців, зниклих безвісти за особливих обставин. Основною тематикою заходу було налагодження роботи з родинами безвісти зниклих осіб за особливих обставин, їх підтримки, напрацювання алгоритмів при оформленні та веденні справ, обмін інформацією задля пошуку зниклих осіб.
Напередодні улюбленого свята дітей Дня Святого Миколая у Центрі культури та дозвілля Іваничівської селищної ради відбулася зустріч з сім’ями загиблих воїнів, зниклих безвісти військовослужбовців та тих, які перебувають у полоні.
Важлива підтримка наших Захисників, які стоять на передовій і водночас підтримка тих військових, які повертаються і отримують статус ветеранів, допомога родинам військових, загиблих (померлих) та зниклих безвісти Героїв.
З цією метою з місцевого бюджету виділено 757,7 тис.грн.
Виплата військовослужбовцям та родинам загиблих (померлих), зниклих безвісти Захисників чи Захисниць України передбачена відповідними програмами Іваничівської селищної ради.
Відповідно до рішень комісії з питань надання матеріальної допомоги за рахунок коштів бюджету Іваничівської селищної територіальної громади виплачено (профінансовано):
- одноразову грошову допомогу на вирішення соціально-побутових питань сім'ям військових, які загинули (померли) та зникли безвісти, захищаючи Батьківщину у відбитті військової агресії російської федерації проти України, на суму 240,0 тис.грн.;
- одноразову матеріальну допомогу на часткову оплату комунальних послуг сім'ям військових, які загинули (померли) та зникли безвісти, захищаючи Батьківщину у відбитті військової агресії російської федерації проти України, на суму 120,0 тис.грн.;
- одноразову матеріальну допомогу мобілізованим до лав Збройних Сил України на суму 114,0 тис.грн.;
- матеріальну допомогу жителям які уклали контракт на проходження військової служби на суму 45,0тис.грн.;
- на лікування військовослужбовців за їх зверненнями виділено коштів в сумі 40,0 тис.грн..
Для безкоштовного харчування дітей військовослужбовців в закладах освіти з місцевого бюджету виділено 873,0 тис.грн.
На організацію поховання загиблих (померлих) військовослужбовців Іваничівської територіальної громади виділено з місцевого бюджету 198,7 тис.грн.
На сьогодні комплектується база для створення «соціального паспорта ветерана», які брали участь в обороні та боротьбі за територіальну цілісність України, починаючи з 2014 року. Одним із головних завдань громади — підтримувати тісний контакт з ветеранською спільнотою, родинами Захисників та Захисниць і забезпечувати їхній супровід.
На даний час з місцевого бюджету отримали допомогу 175 військовослужбовців на суму 525,8 тис.грн.
Рішенням сесії Іваничівської селищної ради внесено зміни до структури Центру надання соціальних послуг та введено 2 штатні одиниці фахівця з супроводу ветеранів.
Вже на сьогодні в громаді працюють фахівці з супроводу ветеранів. Відтепер кожен ветеран, член їхньої родини або сім'я загиблого (померлого) чи зниклого безвісти Захисника зможе отримати кваліфіковану допомогу та підтримку з різних питань.
МІЖНАРОДНЕ ПАРТНЕРСТВО
Співпраця з іноземними містами-партнерами була динамічною та продуктивною, що дозволило реалізувати низку важливих ініціатив у різних сферах життєдіяльності громади.
Протягом 2024 року Іваничівська селищна рада активно підтримувала та розвивала міжнародні партнерські відносини з громадою Ерцгаузен (Німеччина), з якою підписана партнерська угода. Між обома громадами-партнерами відбувалися відео конференції та зустрічі щодо питань реалізації спільних проектів.
Наприкінці червня відбувся робочий візит до німецького міста Ерцгаузен в рамках спільного інфраструктурного міжнародного проєкту «Управління відходами 2025 – Імплементація Закону України від 2022 року» за підтримки Nakopa, що є програмою міжнародної організації Engagement Global.
Під час зустрічі вдалося поспілкуватися та ознайомитися з основними напрямками роботи муніципалітету міста Ерцгаузен.
Оскільки основною метою зустрічі було напрацювання ключових етапів реалізації проєкту, тому важливими були візити до місцевої комунальної служби, пунктів збору та сортування твердих побутових відходів, по підприємству з переробки органічних відходів, а також на очисні споруди у місті Дармштадт.
Під час перебування в громаді Ерцгаузен взято участь у ряді офіційних зустрічей. Зокрема, було відвідано район Дармштадт-Дібург та комунальні заклади в Ерцгаузені. Метою таких зустрічей стало зміцнення міжмуніципальних відносин та напрацювання спільних подальших проектів.
Цей візит став не просто символом дієвого партнерства та дружби, а також можливістю протистояти спільним викликам, обговорювати та планувати майбутні проекти, особливо в нинішній ситуації, ця підтримка та співпраця між громадами-побратимами має велике значення.
Тривала постійна робота над проєктом «Управління відходами 2025 – імплементація закону України від 2022 року», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) в рамках програми «Сталий муніципальний розвиток через партнерські проекти» (Nakopa), яку координує сервісна агенція «Громади в єдиному світі» (SKEW).
Цілі проєкту включають ініціювання процесів уникнення відходів, розділення відходів, їх переробку тощо.
Для цього необхідно створити такі передумови, як:
- створення концепції утилізації відходів;
- створення централізованих пунктів збору сміття;
- закупівля контейнерів та урн для сміття;
- закупівля автомобіля для збору сміття.
Одним із викликів є підвищення обізнаності населення, щодо роздільного збирання відходів, уникнення відходів та їх переробки.
Сума фінансування у даному проєкті запланована в розмірі – 11 484,0 тис.грн. (256 510 євро). Фінансування міжнародної технічної допомоги становить – 10 335,2 тис.грн (230 850 євро). Співфінансування громади Ерцгаузен складає до 1 148,8 тис.грн. (25 660 євро). Співфінансування Іваничівської громади відповідно до проєкту - не передбачено.
Період реалізації заходів проєкту складає 36 місяців та триває до 31.03.2027 року.
Так, вже 18 лютого 2025 року на засіданні позачергової 52-ї сесії Іваничівської селищної ради депутатами прийнято рішення Про підписання тристоронньої Угоди про партнерство для реалізації проєкту «Управління відходами 2025 – імплементація закону України від 2022 року» згідно Грантової угоди NAKOPA 105 983 від 27.03.2024 року, в рамках програми «Сталий розвиток громади через партнерські проекти (Nakopa).
Тристороння Угода про партнерство попередньо підписана німецькою громадою Ерцгаузен в особі міського голови Клаудії Ланге та першого заступника голови наглядової ради Андреаса Гайденрайха та була передана Іваничівській селищній раді для підписання, що було зроблено і зі сторони Іваничівської селищної ради та Виробничого управління житлово-комунального господарства.
Для ВУЖКГ від міста-партнера Ерцгаузен в рамках іншого міжнародного проєкту було передано автомобіль Citroen Jumper загальною вартістю – 848,8 тис.грн., попередньо в рамках цього проєкту передано автомобіль Ford Transit випуску вартістю – 964,1 тис.грн. та трактор-екскаватор JCB випуску вартістю – 2 519,7 тис.грн.
Також завдяки спільному партнерству з німецькою громадою Ерцгаузен реалізовано «Проєкт 2024 - Покращення цивільного захисту та реконструкції в муніципальних партнерствах з Україною» (Пакет 3: Захист/забезпечення молоді). В рамках цього проєкту передано, як благодійну допомогу, для закладів дошкільної освіти Іваничівської селищної ради обладнання для харчоблоків, а також стільці та столи. Загальна вартість проєкту становить 2 254,8 тис.грн. (50364 євро).
На даний час розглядаються нові напрямки співпраці з іноземними партнерами та подальша участь в інших міжнародних партнерських проектах.
Висловлюємо вдячність бургумістру міста Ерцгаузен Клаудії Ланге та відповідальному за міжнародну співпрацю Хубертусу Рідлу за підтримку та продуктивну співпрацю!
Слід зазначити, що Іваничівська громада одна з 10 громад України, яка отримала право реалізації проєкту фінансується Агенством США з міжнародного розвитку USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні».
В рамках співпраці, в громаді створено 8 пунктів скринінгу, де мешканці мають змогу безкоштовно пройти обстеження на глюкозу та холестерин крові, виміряти артеріальний тиск та визначити індекс маси тіла. Все необхідне обладнання та тест-смужки надано КНП «Іваничівський центр первинної медико-санітарної допомоги» за рахунок коштів проекту. Було проведено ряд навчальних програм, що дало суттєвий поштовх для розвитку, також створено відділ інфекційного контролю. В загальному підсумку допомоги отримано на суму 629,2 тис. грн.
Іваничівська громада увійшла в 20 громад України, які приймають участь у проєкті «Інклюзивне та прозоре планування відновлення та стратегічного розвитку територіальних громад», за підтримки ПРООН у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України за фінансової підтримки Уряду Японії. У Волинській області в рамках даного проєкту надається підтримка лише двом громадам.
Проєкт передбачає оновлення Стратегії розвитку територіальної громади на 2020 – 2029 роки, саме стратегія розвитку громади є основним документом для реалізації соціально-економічного розвитку громади, який визначає напрямок розвитку громади, це база для розробки проєктів та програм. Основним завданням цього документу є досягнення довгострокових цілей розвитку громади.
В рамках цього проєкту відбулося засідання стратегічного комітету, засідання тематичних робочих груп які охопили напрямки з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва та інфраструктури, комунального майна та житлово-комунального господарства та благоустрою освіти, культури, молоді та спорту, земельних відносин, екології, просторового розвитку та мобільності, соціального захисту населення, ветеранської політики та охорони здоров’я. Під час роботи груп проведено SWOT-аналіз та напрацьовано пропозиції до напрямків оновлення стратегії.
З метою врахування думки максимальної кількості мешканців нашої громади, визначення пріоритетів і підготовки якісної та об'єктивної Стратегії Іваничівської селищної територіальної громади проведено анкетування.
Ще одним з етапів було проведення стратегічної сесії, щодо напрацювання пропозицій та заходів до актуалізації стратегії розвитку Іваничівської громади на 2020-2029 роки.
Робота відбувалася в новому форматі малих груп за інноваційним українським методом DIY 4 Change та з використанням цифрової компоненти і матриці D4S напрацювання пропозицій. Ключові напрацювання стануть основою для напрямків оновлення стратегії розвитку громади.
БЮДЖЕТ ТА ФІНАНСИ
Продовж 2024 року реалізація фінансової політики громади здійснювалась в умовах воєнного стану, бюджет стикався з багатьма викликами. Кожне рішення повинно було прийматися досить виважено і мати для цього підтвердження норм законодавства.
Від обсягів фінансових ресурсів, які надходять від платників податків, залежать спроможність громади, а отже і можливість фінансування бюджетних установ, комунальних підприємств та відповідних бюджетних програм.
За 2024 рік до бюджету селищної територіальної громади надійшло 97 047,7 тис.грн., в тому числі до загального фонду бюджету надійшло 93 254,1 тис.грн. з яких 49 935,4 тис.грн. – це надходження за власною дохідною базою, що склало 126,4% від планового показника.
Найвагомішим джерелом надходжень до загального фонду бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб 26 136,6 тис.грн. (в тому числі ПДФО із заробітної плати - 22 343,8 тис.грн.).
У 2023 році по даному виду податків були надходження ПДФО від військовослужбовців 3359,8 тис.грн., у зв’язку із внесенням змін у податкове законодавство у 2024 році надходжень по даному виду податку не було.
Питома вага податку на доходи з фізичних осіб у доходах загального фонду бюджету склала у 2024 році - 52,3%, з єдиного податку з фізичних та юридичних осіб - 21,3%, земельного податку та орендної плати з юридичних та фізичних осіб 13,3%, з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, акцизний податок з вироблених в Україні та ввезених на митну території держави підакцизних товарів 6,8 %, з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки сплаченими фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості та фізичними і юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості 2,0%, з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності - 0,13% та неподаткових надходжень 4,05 %.
Одними з найбільших платників ПДФО із заробітної плати до місцевого бюджету є Відділ освіти, культури, молоді та спорту Іваничівської селищної ради - 4961,35 тис.грн., КНП Іваничівська БПЛ - 4270,18 тис.грн., Агрофірма Луга-Нова - 1512,33 тис.грн., Територіальне управління державної судової адміністрації України у Волинській області - 1158,67 тис.грн., Головне Управління пенсійного фонду - 990,08 тис.грн., Іваничівська селищна рада - 791,92 тис.гривень, Іваничівський ЦПМСД - 789,42 тис.грн., ПРАТ Волиньобленерго - 765,36 тис.грн., КП Волинський обласний центр екстренної медичної допомоги -749,86 тис.грн., ТЗОВ П’ятидні - 489,05 тис.грн., Іваничівське ВУЖКГ- 467,95 тис.грн.
На території Іваничівської територіальної громади у 2024 році продовжували функціонувати підприємства роздрібної торгівлі непродовольчих товарів відомих торгівельних мереж «АВРОРА», «ЄВА», а також аптечних мереж «ПОДОРОЖНИК», «ВОЛИНЬФАРМ», сплачуючи при цьому ПДФО із заробітної плати до бюджету громади в сумі в межах 100,0 тис.грн. кожне.
В комунальній сфері відпуск теплової енергії бюджетним установам продовжувало надавати ТОВ Аванті-Девелопмент, сплативши при цьому до місцевого бюджету у 2024 році 123,5 тис.гривень ПДФО із заробітної плати.
На території громади продовжувало свою роботу такі підприємства, як ТОВ Західенергопостач, сплативши до бюджету майже 90,0 тис.грн. ПДФО із заробітної плати.
Акцизного податку до бюджету громади у 2024 році надійшло 3 392,7 тис.грн.
В тому числі акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів та ввезених на митну територію України підакцизних товарів зокрема (пального) надійшло 1730,45 тис. грн.
У 2024 році надійшло акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів зокрема з реалізації тютюнових виробів та спиртного 1662,24 тис.грн. (в тому числі з реалізації тютюнових виробів 1202,24 тис.грн. та спиртного всього лише 460,0 тис.гривень).
На території громади підприємницьку діяльність з роздрібної торгівлі спиртним, яка підлягає ліцензуванню, здійснювали у 2024 році 24 суб’єкти господарювання.
Найбільшим платником даного податку є фізична особа підприємець Курілін І.А. (торгова мережа алкогольних напоїв «Акцент»), який сплатив 110,0 тис.грн., що склало 24 % від всіх надходжень акцизу за реалізацію спиртного, ТОВ "Йоданка" сплатило 52,3 тис.грн., що склало 11,4 %, ТЗОВ "Авангард-Плюс" 46,8 тис.грн., що склало 10,2 %, ТОВ "Продмаркет Рітейл" 33,5 тис.грн., що склало 7,3%, ТОВ Західенергопостач - 24,9 тис.грн., що склало 5,4 %.
19 інших суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію спиртних напоїв в роздрібній торгівлі на території Іваничівської громади сплатили до бюджету акцизного податку в сумі 192,5 тис.грн., що склало в середньому від 10,0 до 1,0 тис.грн. за цілий 2024 рік.
У 2024 році власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості фізичні та юридичні особи сплатили податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в сумі 1 002,38 тис.грн., в тому числі фізичні особи – 558,28 тис. грн. та юридичні особи - 377,86 тис.грн.
Плата за землю у 2024 році (земельний податок та орендна плата з юридичних та фізичних осіб) склала 6650,25 тис.грн. з них 77,75% оплату здійснили юридичні особи.
Земельний податок та орендна плата з юридичних осіб нараховується податковою службою згідно поданих декларацій суб’єктами господарювання та залежить від достовірних даних поданих декларантами.
До місцевого бюджету від юридичних осіб по сплаті земельного податку та орендної плати надійшло у 2024 році 5170,52 тис.грн. з них майже 36% сплатили підприємства, які займаються будівництвом вітроелектростанцій на території громади (ТзОВ Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь, ТзОВ Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь2, ТзОВ Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь3), 15,4% ПП Універсам, 10,4% сплатило ТзОВ Волинь-зерно-продукт, 6,9% сплатила АТ Укрзалізниця, 3,1% сплатило ТзОВ П’ятидні, 2,3 % ПП Західний Буг-2, 2 % сплатило Іваничівське ВУЖКГ, 1,4% СВК Перемога, 1,1% дочірне підприємство Луга –Нова.
Решту надходжень по сплаті земельного податку та орендної плати в сумі 1122,0 тис.грн. сплатили 64 юридичні особи.
До місцевого бюджету від фізичних осіб по сплаті земельного податку та орендної плати надійшло у 2024 році 1 479,73 тис.грн.
У 2024 році єдиного податку надійшло до місцевого бюджету 10 658,0 тис грн.
Неподаткових надходжень до Іваничівської територіальної громади надійшло 2 024,3 тис.грн.
ВИДАТКИ
За 2024 рік з бюджету Іваничівської селищної територіальної громади проведено видатків (із загального та спеціального фондів) в обсязі 98 501,6 тис. грн., видатки за 2023рік становили – 93 285,2 тис. грн.
Видатки загального фонду на утримання установ за 2024 рік склали 95 111,8 тис. грн. в 2023 році – 89 132, 3 тис. грн.
У 2024 році Іваничівська селищна територіальна громада, як і в попередні роки мала велике навантаження на бюджет спрямовувоючи кошти на утримання комунальних установ, які перебували у районній комунальній власності колишнього Іваничівського району.
Це стосується утримання КНП «Іваничівська багатопрофільна лікарня», музичної школи, Інклюзивно-ресурсний центр, дитячо-юнацької спортивної школи та Центру культури дозвілля та спорту.
Утримання цих закладів та установ – це значні витрати в першу чергу на енергоносії та комунальні послуги, касові видатки з яких склали у 2024 році 7944,2 тис.грн.
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
В комунальне некомерційне підприємство «Іваничівська багатопрофільна лікарня» згідно договорів з Національною службою здоров’я України за 2024 рік надходження за 14 пакетами медичних послуг склали 45 043,9 тис.грн. Основна частина коштів спрямована на виплату заробітної плати працівникам, придбання медикаментів, виробів медичного призначення.
На покращення матеріально-технічної бази з різних джерел було спрямовано 9,0 млн грн. зокрема:
- комп’ютерний томограф Optima CT 520 вартістю 8,9 млн. грн, котрий було отримано завдяки спільному проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку в рамках ініціативи «Екстренне реагування на CОVID-19 та вакцинація в Україні;
- Холодильники VestFrost VLS 174A для зберігання вакцини у кількості 2 шт. та загальною вартістю 108,4 тис. грн, котрі було передано благодійно від ЮНІСЕФ.
А також протягом 2024 року у вигляді благодійної допомоги для забезпечення надання медичної допомоги пацієнтам в умовах воєнного стану було неодноразово отримано лікарські засоби та медичні вироби від КП «Волинська обласна база спеціалізованого медичного постачання».
У 2024 році КНП «Іваничівська багатопрофільна лікарня» з місцевих бюджетів громад виділено 5 627,6 тис.грн, в тому числі з бюджетів:
- Іваничівської територіальної громади 5 053,4 тис.грн.;
- Павлівської територіальної громади 25,1 тис.грн.;
- Поромівської територіальної громади 166,1 тис.грн.;
- Литовезької територіальної громади 50,0 тис.грн.
Особлива увага приділяється лікуванню військовослужбовців та їхньому комфортному перебуванню у медичному закладі. За минулий рік проліковано - 140 військовослужбовців.
Комунальне некомерційне підприємство «Іваничівський центр первинної медико-санітарної допомоги» надає медичну допомогу мешканцям 3 територіальних громад: Іваничівської, Павлівської, Поромівської з загальною кількістю населення 23196 чол.
Станом на 31.12.2024 року заключено 15693 декларації, що становить 67,7% до всього населення.
В розрізі амбулаторій:
- Іваничівська АЗПСМ – 10297, (44,4%)
- Поромівська АЗПСМ – 2178, (9,4%)
- Павлівська АЗПСМ – 1825, (7,9%)
- Риковичівська АЗПСМ – 1393, (6,0%).
До Іваничівської АЗПСМ входять п’ять медичних пунктів тимчасового базування.
Для потреб КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» у 2024 році з бюджету громади виділено 1085,6 тис.грн., з них на оплату праці медичних працівників медичних пунктів тимчасового базування 962,8 тис.грн., на оплату комунальних послуг – 76,2 тис.грн; відшкодування аптекам пільгових рецептів на суму – 46,6 тис.грн.
Від НСЗУ, як оплата за надання медичних послуг, надійшло понад 11,9 млн грн. З метою забезпечення функціонування закладу протягом 2024 року кошти спрямовувались на: виплату заробітної плати з нарахуваннями в сумі – 10 514,3 тис.грн., на предмети, матеріали, послуги – 976,0 тис.грн., на медикаменти - 177,9 тис.грн., капітальні видатки 67,9 тис.грн.
У 2024 році КНП «Іваничівський ЦПМСД» проводив поточний ремонт приміщення та кабінетів.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ
Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг.
Для забезпечення виплати різних видів допомог жителям Іваничівської громади з державного бюджету виплачено 9 674 тис. грн.
Державну підтримку отримали 276 родин Іваничівської територіальної громади. Для підтримки малозабезпечених сімей виплачено допомогу 83 родинам на суму – 5 889 тис.грн.
Допомогу у звʼязку з вагітністю та пологами отримали 20 осіб на суму 63,2 тис.грн.
Одноразову допомогу при народженні дитини – 129 осіб на суму 1 795 тис.грн.
Допомогу на дітей одиноким матерям – 8 осіб на суму 46,9 тис.грн.
Допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою чи піклуванням – 5 осіб на суму 519, 4 тис.грн.
Виплата соціальної допомоги особам, яка доглядають за хворою дитиною – 6 особам на суму 369,1 тис.грн.
Згідно з Порядком надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2000 р. № 1192, допомога по догляду за особою з інвалідністю І чи II гр. внаслідок психічного розладу виплачена 25 особам на суму – 991,6 тис.грн.
З метою забезпечення виконання повноважень у сфері соціального захисту населення та комплексу соціальних послуг у Іваничівській селищній територіальній громаді функціонують:
- Відділ соціального захисту населення та охорони здоров'я Іваничівської селищної ради;
- Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Іваничівської селищної ради».
Відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я забезпечується виконання заходів місцевих програм: Комплексна програма соціального захисту населення Іваничівської селищної ради на 2022-2025 роки та Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) та членів їх сімей Іваничівської селищної ради на 2021-2025 роки) та Програма підтримки жителів Іваничівської селищної територіальної громади, яких мобілізовано до лав Збройних Сил України та які беруть участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України, та членів сімей загиблих військовослужбовців на 2022-2023 роки на які у 2024 році спрямовано з бюджету громади 1457,2 тис.грн.
Зокрема для Комплексної програми соціального захисту населення Іваничівської селищної ради 2021 – 2025 роки у 2024 році спрямовано з бюджету громади 699,6 тис.грн.
Для забезпечення гідної життєдіяльності людей похилого віку у системі соціального захисту громади працює комунальна установа «Центр надання соціальних послуг». У 2024 році на обслуговуванні знаходилась 386 осіб.
До Дня людей похилого віку, новорічно-різдвяних та Пасхальних свят ці підопічні отримали 141 продуктовий набір на суму 40,0 тис.грн.
ОСВІТА. КУЛЬТУРА. СПОРТ
Освітня галузь України як і всі сфери життя суспільства зазнали серйозних змін в умовах війни.
Одне з основних завдань - це забезпечення сталості та безперервності освіти.
Першочерговими завданнями було забезпечення виплати заробітної плати працівникам освіти, комунальних послуг та енергоносіїв, харчування та підвезення учасників освітнього процесу.
Видатки загального фонду бюджету на утримання 12 закладів освіти (3 дошкільні навчальні заклади, 4 заклади загальної середньої освіти, 3 початкових школи, Іваничівська дитяча музична школа та Інклюзивно-ресурсний центр) за 2024 рік склали – 54 320,7 тис.грн., з них видатки на заробітну плату, комунальні послуги та енергоносії, а також продукти харчування та підвезення учасників навчального процесу склали 98,9%.
Основним пріорітетом держави залишається освітня реформа «Нова українська школа» (НУШ) - це є ключовим напрямком модернізації освіти, яка покликана зробити освітній процес сучасним, практико-орієнтованим та комфортним для дітей. Попри виклики війни, ми продовжуємо її реалізацію, створюючи умови для якісної освіти наших учнів.
У рамках цієї реформи з державного бюджету на придбання засобів навчання, комп’ютерного та мультимедійного обладнання закладам освіти громади надана субвенція в сумі 351,5 тис.грн. за які придбано 4 інтерактивні панелі для учнів 6 класів.
З метою військово-патріотичного виховання та навчання школярів старших класів, як діяти в надзвичайних ситуаціях, на базі ліцею №1 смт Іваничі створено осередок для викладання навчального предмету «Захист України». На дані цілі використано державну субвенцію в сумі 361,0 тис.грн.
Завдяки злагодженій роботі педагогічних колективів закладів освіти вихованці досягли у 2024 році значних успіхів на інтелектуальних змаганнях різного рівня.
За підсумками ІІІ (обласного) етапу предметних олімпіад учні ліцеїв Іваничівської громади вибороли: одне перше місце, 6 других місць та 9 - третіх.
Учні ліцею №1 смт Іваничі вибороли І та ІІІ місце на обласній математичній олімпіаді імені Михайла Кравчука.
Команди учнів ліцею №1 смт Іваничі вибороли призові місця на обласних предметних турнірах юних фізиків, юних істориків, юних винахідників та раціоналізаторів.
У червні 2024 року в громаді проведено свято «Гордість Іваничівської громади», де 24 учні отримали одноразові стипендії Іваничівської селищної ради в сумі 14,8 тис.грн., а 47 педагогів - матеріальну винагороду в сумі 58,7 тис. грн.
В умовах воєнного стану особливої актуальності набуває питання національно-патріотичного виховання.
З ініціативи депутатів прийнято рішення сесії Іваничівської селищної ради від 22.12.2023 року, яким було затверджено Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді Іваничівської селищної територіальної громади на 2024-2025 роки, на виконання якої було виділено 50 тис.грн.
Заклади освіти активізували участь у Всеукраїнській військово - патріотичній грі «Сокіл»(«Джура»). Так, в усіх чотирьох ліцеях створені та офіційно зареєстровані курені, названі іменами сучасних героїв Іваничівської громади.
Юні джури беруть участь та займають призові місця у обласних заходах, що проводяться в рамках Всеукраїнської військово - патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Найактивнішими тут є учні ліцею с. Мишів, де створено курінь імені Віталія Дідика. Джури куреня були переможцями обласної он-лайн гри «Криївка», обласної он-лайн вікторини «Відун», брали участь в обласних змаганнях «Волинська Січ-2024», де в усіх видах змагань мали призові місця.
Вперше в громаді проведено змагання «Котигорошко» в рамках Всеукраїнської військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), де взяли участь 6 команд з усіх закладів загальної середньої освіти.
У вересні 2024 року було проведено вишкільно–патріотичний табір відродження українського духу (середня група гри «Сокіл» (Джура») на території ліцею с. Мишів, де було залучено команди чотирьох ліцеїв.
Одним з пріоритетів розвитку нашої громади є підтримка галузі фізичної культури та спорту.
У 2024 році видатки на Іваничівську дитячо-юнацьку спортивну школу склали 1 382,2 тис.грн.
Спортсмени нашої громади досягають вагомих успіхів в обласних, Всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Вихованці Іваничівської дитячо-юнацької спортивної школи з року в рік досягають високих результатів в змаганнях найвищих рівнів.
Вихованці ДЮСШ взяли участь у чемпіонатах Волинської області з вільної боротьби та вибороли 32 призових місця, у турнірі серед юнаків та дівчат 2013 р.н. і молодші - 16 призових місць.
У чемпіонаті України з вільної боротьби серед юнаків та дівчат до 15 років, який проходив в м.Ужгород, за підсумками поєдинків спортсмени вибороли друге та п’яте місця.
Асоціація спортивної боротьби Волині спільно з громадською організацією «Федерація боротьби вільної Волинської області» підбили підсумки спортивного сезону та відзначили кращих борців і борчинь, їх тренерів. За підсумками виступів спортсменів у 2024 році в номінації «Кращий тренер» за І місце нагороджений тренер-викладач Іваничівської дитячо-юнацької спортивної школи Іван Палій.
За результатами виступів спортсменів з вільної боротьби протягом 2024 року нагороджено Іваничівську селищну територіальну громаду за І місце.
Здобувачі освіти шкіл громади стали переможцями обласного етапу спартакіади «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю. Серед селищних та сільських територіальних громад області Іваничівська територіальна громада відзначена за зайняте ІІІ місце.
На виплату одноразової стипендії «Гордість Іваничівської громади», 17 призерам та переможцям змагань виплачено 18,1 тис. грн.
Завдяки професіоналізму тренерів, спортивну кар’єру продовжують уродженки Іванич, колишні вихованки ДЮСШ Іванна Лукʼяненко та Анастасія Алпєєва. Спортсменки взяли участь в міжнародному турнірі з вільної боротьби серед юнаків і дівчат Tallinn Open Kristjan Palusalu Memorial Youth Wrestling Tournament, який відбувся у м. Таллінн, де вибороли два призові місця.
У чемпіонаті України з вільної боротьби серед юнаків та дівчат до 16 років, що проходив у місті Буча, Іванна Лукʼяненко здобула - I місце.
Крім того, в ДЮСШ функціонують секції з футболу та волейболу. Команди приймають активну участь у районних змаганнях, де показують значні успіхи.
На фінансування закладів культури у 2024 році було спрямовано з бюджету громади 6 239,1 тис.грн.
Візитівкою Іваничівської територіальної громади є творчі колективи Центру культури та дозвілля.
Протягом 2024 року народні та зразкові колективи, окремі виконавці Центру культури та дозвілля взяли участь в 5 обласних конкурсах і фестивалях, які проходили офлайн, і в 6 конкурсах-фестивалях, які проводилися в різних регіонах України в онлайн форматі.
Керівники гуртків декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Центру культури та дозвілля щороку беруть участь в обласних конкурсах звичаєво-традиційної атрибутики різдвяно-новорічних свят «Волинська різдвяна містерія» та писанки «Великоднє диво», які проводяться Обласним науково-методичним центром культури.
Народний аматорський фольклорний колектив «Горлиця» взяв участь в обласному святково-обрядовому різдвяному дійстві «Три празники в гості», який відбувся у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Шевченка.
Народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Чарівниця» взяв участь в обласному фестивалі повстанської та стрілецької пісні «За волю України», який відбувся у с. Новий Загорів Локачинської селищної ради.
Зразковий аматорський ансамбль танцю «Прибужаночка» посів ІІ призове місце у номінації F1 (сільські колективи до 16 років) у І (обласному) турі VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, який відбувся у місті Луцьку.
В урочищі Вовчак Турійської територіальної громади аматори Центру культури та дозвілля взяли участь в обласному фестивалі патріотичної пісні «Вовчак-Волинська Січ».
На обласному конкурсі солістів-вокалістів та ансамблів малих форм імені Віталія Бобицького дует Центру культури, дозвілля та спорту здобув 2-ге призове місце у номінації «Естрадний спів» (IV вікова категорія).
Згідно наказу Міністерства культури та інформаційної політики від 27.05.2024 року № 378 «Про включення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України внесений весільний обряд «Читання корони», який побутує у всіх населених пунктах Іваничівської громади.
ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
Впродовж 2024 року ЦНАП Іваничівської селищної ради продовжував працювати над вдосконаленням та адаптацією надання адміністративних послуг в умовах повномасштабної війни, роботи із особливою категорією громадян – ветеранами війни та членами їх родин, пошуком нових форм комунікації між споживачами та надавачами послуг. Особлива увага була приділена наданню послуг через портал Дія, внаслідок чого спостерігалася позитивна динаміка в обслуговуванні громадян та результативності надання послуг.
У ЦНАПі є можливість здійснити попередній запис на прийом для отримання послуги та впроваджено шеринг документів через Дія.QR, що дає можливість прийняти громадян з е-паспортом і приймати документи в електронному вигляді.
У 2024 році збільшилася кількість наданих послуг на 41 послугу та становила 302 адміністративних послуги.
Для забезпечення виконання Закону України «Про адміністративні послуги» підписуються відповідні меморандуми про співробітництво з надання адміністративних послуг між селищною радою та органами державної виконавчої влади.
Так, у 2024 році було запроваджено адміністративну послугу з державної реєстрації актів цивільного стану, послугу видачі витягу про актуалізацію даних в ЄДР призовників, військовозобов’язаних та резервістів та збільшено кількість адміністративних послуг орієнтованих на допомогу ветеранам війни, членам їх сімей та родинам полеглих Захисників та Захисниць.
За 2024 рік адміністраторами Центру надання адміністративних послуг зареєстровано 11 322 звернення до центрального офісу, в тому числі 1961 звернення на віддалених робочих місцях в селах Мишів та Соснина.
У 2024 році до Центру надання адміністративних послуг звернулася 491 особа з ряду призовників, військовозобов’язаних та резервістів про оновлення даних з видачею витягу про актуалізацію даних з ЄДР.
ЦНАП постійно працює над вдосконаленням своєї роботи, забезпечує комфортне перебування відвідувачів та високу якість обслуговування, розширює спектр адміністративних послуг.
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ТА ПОСЛУГИ
У ГАЛУЗІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Незважаючи на складну ситуацію, а саме відсутність 5-х працівників підприємства у зв’язку з мобілізацією, Виробниче управління житлово-комунального господарства забезпечувало утримання благоустрою громади в належному стані. Не стояли осторонь і працівники установ та підприємств, організовуючи прибирання своїх прилеглих територій, за що окрема подяка.
ВУЖКГ проводить систематичну роботу щодо покращення благоустрою населених пунктів нашої громади, забезпечення роботи системи водопостачання та водовідведення.
У 2024 рокі було завершено реалізацію міжнародного німецького проєкту в рамках якого було передано спеціалізовану техніку на суму 4 332,6 тис.грн. зокрема автомобіль Citroen Jumper вартістю – 848,8 тис.грн., автомобіль Ford Transit 2022 року випуску вартістю – 964,1 тис.грн. та трактор-екскаватор JCB 2017 року випуску вартістю – 2 519,7 тис.грн.
На виконання функції в галузі житлово-комунального господарства для забезпечення належного стану територій, комфортного та безпечного проживання населення були здійсненні видатки з бюджету громади.
Виробничим управлінням житлово-комунального господарства протягом 2024 року було використано 3 500,0 тис.грн.:
- на забезпечення благоустрою з бюджету громади профінансовано 3 000,0 тис.грн. (у т.ч. оплата заробітної плати працівникам – 1800,0 тис.грн., нарахування на оплату праці 394,0 тис.грн., оплата за енергоносії для зовнішнього освітлення – 330,0 тис.грн., паливо - 244,0 тис.грн., інші матеріали -129,0 тис.грн., інші послуги – 13,0 тис.грн.);
- послуги з проведення аналізу питної води – 19,2 тис.грн.;
- інші заходи пов’язані з економічною діяльністю – 160,0 тис.грн.
Згідно рішення сесії Іваничівської селищної ради «Про розгляд електронної петиції» №46/17 від 26 вересня 2024 року було підтримано депутатами електронну петицію Володимира Сарабуни в частині облаштування огородження земельної ділянки шляхом проведення благоустрою території в селищі Іваничі зі сторони вулиці Грушевського та Валової, біля приміщення Центру культури та дозвілля Іваничівської селищної ради.
У 2024 році ВУЖКГ було використано кошти на закупівлю матеріалів та проектно-кошторисну документацію на облаштування огорожі по краю земельної ділянки, на якій розташований спортивний майданчик, зі сторони вулиці Грушевського селища Іваничі в сумі 102,0 тис.грн. У 2025 році буде встановлено огорожу.
Окрім заходів з благоустрою, комфортність проживання забезпечувалася стабільною роботою ВУЖКГ з водопостачання та водовідведення.
З місцевого бюджету протягом 2024 року на поповнення статутного капіталу ВУЖКГ було віділено кошти в сумі 286,9 тис.грн. за які придбано водяні насоси, частотні перетворювачі.
Експлуатаційне утримання 68 комунальних доріг в громаді протяжністю 45 км потребує щорічного постійного значного бюджетного фінансування.
У зв’язку з обмеженим фінансовим ресурсом у 2024 році депутатами селищної ради було виділено лише 797,4 тис.грн., з яких на експлуатаційне утримання доріг 480,1 тис.грн., 26,4 тис.грн. - використано на встановлення засобів організації дорожнього руху (дорожні знаки) та 290,9 тис.грн. – на придбання щебеневої суміші, кам’яної солі, піску, палива та дорожньої фарби.
Службою місцевих автомобільних доріг у Волинській області частково проводилися роботи за кошт обласного бюджету по експлуатаційному утриманні дороги Грибовиця – Мишів - Іванівка (С 030306) на відрізку Мишів – Іванівка.
У 2024 році за кошти державного бюджету Службою відновлення та розвитку інфраструктури частково проводилися роботи з поточного ремонту дороги Нововолинськ –– Іваничі - Павлівка – Локачі (Т 03-05) на відрізку дороги, яка проходить по селищу Іваничі (вул.8-го Березня).
Крім того, у 2024 році забезпечення належного температурного режиму в опалювальний період в лікарні, закладах освіти та культури здійснювало ТзОВ «Аванті-Девелопмент».
ВИСНОВКИ ТА ПЛАНИ НА 2025 РІК
Завершуючи свій звіт хочу наголосити, що пройшов ще один непростий рік, але ми знайшли можливості та продовжили підтримку військових частин та родин загиблих (померлих), зниклих безвісти Захисників.
У 2025 році нас чекають нові виклики та випробування.
Плануємо відкриття Центру життєстійкості, де люди зможуть безкоштовно отримати підтримку фахівців у важкі часи, зокрема під час кризових ситуацій, а також, відкриття відділення реабілітаційної допомоги та здійснення реконструкції електричних мереж шляхом влаштування гібридної сонячної електростанції на даху стаціонарного корпусу блоку А на базі КНП «Іваничівська багатопрофільна лікарня».
Будемо і надалі підтримувати наших Захисників, виділяючи кошти з місцевого бюджету на потреби військових частин та територіальної оборони.
Щиро дякую всім працівникам Іваничівської селищної ради, її виконавчому комітету та депутатам ради за співпрацю та непросту роботу в період складного воєнного часу.
Дякую всім жителям громади за небайдужість та розуміння.
Найбільше наше бажання – якнайшвидше зустріти наших Захисників удома, у рідних громадах, у колі їхніх сімей.
Ми безмежно вдячні кожному, хто зараз боронить Україну, ризикуючи власним життям заради нашої свободи та майбутнього.
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!