Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

Бережіть себе від COVID-19

Дата: 21.08.2024 14:06
Кількість переглядів: 104

Фото без опису

У громадах Волинської області та в Україні в цілому, протягом останніх тижнів спостерігається стабільна тенденція до росту захворюваності на СOVID-19. Кожного року ми реєстрували два підйоми захворюваності : в середині осені та наприкінці зими. Але цього року літній  сплеск захворюваності був значно більшим, ніж у 2023 році. З кінця липня поточного року по Нововолинській громаді та  громадах Іваничівщини спостерігається ріст захворюваності корона вірусною хворобою.

На даний час в Україні циркулює 10 штамів корона вірусної хвороби. Вже зареєстровано 3 випадки нового штаму FLIRT- остання еволюція збудника СOVID-19 з вищою заразністю, підвид Омікрону. Найбільш уразливі групи – це літні люди, особи з хронічними захворюваннями.

 Темпи поширення корона вірусу за останні тижні зросли, чому сприяла не тільки особливість штаму (висока контагіозність), а й висока температура повітря надворі. Багато людей перебувало в закритих приміщеннях де працювали кондиціонери, обміну повітря не відбувалося. Скупченість населення в закритих приміщеннях також привела до швидкого поширення COVID-19 та росту захворюваності.

Загальні клінічні прояви на початку захворювання такі ж , як і в варіантів СOVID-19 : втома, дуже сильна слабкість, підвищена температура тіла, кашель, головний біль, болі в м’язах або тілі, інколи діарея на початку захворювання. Зазвичай хвороба перебігає благополучно. Хоча постковід не виключений.

Найкращий і єдиний спосіб вберегти себе – це щеплення. Сьогодні в Україні усі пункти забезпечені сучасною вакциною проти COVID-19. Вона ефективно діє й проти нового FLiRT, оскільки це субваріант Omicron.

Міністерством охорони здоров’я на підставі даних Всесвітньої організації охорони здоров’я  оновлені та спрощені рекомендації щодо вакцинації населення проти коронавірусної хвороби: для більшості людей достатньо зробити одне щеплення. Дітям можна вакцинуватися з 6 років. Для осіб, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців щороку.  До груп ризику відносяться:

  • дорослі і діти, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання;
  • вагітні;
  • людям, старшим за 60 років;
  • представниками професійної групи ризику (лікарі, вчителі, військові та ін.)

 Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс щеплення (*два або три щеплення, в залежності від вакцини) та зробили 4 або 5-те за рахунком бустерне щеплення минулого року, - можуть і надалі безоплатно ревакцинуватись.

Вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Найкраще це зробити у літній період , коли в пунктах щеплень немає черг, до початку епідемічного сезону захворюваності на ГРВІ та COVID-19. В Україні в наявності є достатня кількість омікрон-специфічної вакцини.

        Прості профілактичні заходи допоможуть запобігти поширенню вірусів і зберегти ваше здоров’я:

-уникайте близького контакту з хворими.

-якщо захворіли ви, то намагайтеся як найрідше перебувати поряд із іншими людьми, щоб не заразити їх.

-якщо у вас є симптоми ГРВІ, то залишайтеся вдома.

-при кашлі чи чханні прикривайте ніс та рот серветкою.

-не нагромаджуйте використані серветки у кишенях чи на столах. Одразу після використання викидайте їх у смітник.

-дотримуйтесь особистої гігієни, часто мийте руки з милом.

-якщо поруч немає води та мила, використовуйте антисептики для рук.

-намагайтеся не торкатися обличчя, особливо зони очей, носа та рота. Саме через ці органи мікроби найшвидше проникають в організм.

-протирайте та дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та віруси.

 -приймайте медичні препарати тільки за призначенням лікаря.

- пийте багато води, повноцінно харчуйтеся, ведіть здоровий спосіб життя. 

Якщо ж ви захворіли не займайтеся самолікуванням!

Половина успіху в лікуванні  – своєчасне звернення до лікаря.

 

 

 Лікар епідеміолог        

Нововолинського відділення

Володимирського районного відділу

ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ»                                         Ольга БАРНА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора