Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

АФГАНІСТАН. ПАМ’ЯТАЄМО, АЛЕ НЕ ПИШАЄМОСЯ

Дата: 15.02.2023 08:38
Кількість переглядів: 458

Фото без опису

34 роки тому, 15 лютого 1989 року закінчилася радянська інтервенція в Республіці Афганістан. Факт, що нинішня Україна стала жертвою російської агресії, спонукає до переосмислення цих подій.

Окрім Республіки Афганістан українські військові брали участь у локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 держав – вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку, на острові Куба та в інших «гарячих» точках.

Ці злочини СРСР призвели до загибелі, поранення, хвороб та зламаних доль тисячі людей, сотні сімей і цілих родин. Донині десятки солдат і офіцерів вважаються зниклими безвісти.

Тому 15 лютого має стати днем пам’яті і визнання історичних помилок, щоб убезпечитися від їх повторення, і днем вшанування пам’яті полеглих.

На території Афганістану проходили військову службу 31 житель Іваничівської громади та 8 жителів виконували інтернаціональний обовʾязок на території інших держав.

В Історичному музеї смт Іваничі діє фото-документальна виставка «Афганістан – через призму років…», яка доповнена викладкою літератури та речами з особистих архівів воїнів-афганців.

Після здобуття Україною незалежності учасники бойових дій на території інших держав стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони, з 1992 року у міжнародних миротворчих операціях узяли участь майже 44 тисячі військовослужбовців.

Згадуючи ті події, варто пам'ятати ветеранів війни в Афганістані, які маючи бойовий досвід, були серед тих, хто дали відсіч російській агресії у 2014 році, стали учасниками волонтерського руху, досі воюють на передовій у російсько-українській війні.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора