Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

До уваги жителів громади!

Дата: 22.08.2022 10:35
Кількість переглядів: 328

Фото без опису

До уваги мешканців територіальної громади!

Міністерство соціальної політики запровадило новий механізм виплати компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі та мають відповідну професійну підготовку.

Відповідною постановою Кабінету Міністрів У країни від 06 жовтня 2021 року 1040 «Деякі питання призначення i виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі» затверджено Порядок надання та оформлення документів, призначення i виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі.

Громадяни, які надають послуги з догляду на професійній основі, мають бути непрацюючими, не займатися підприємницькою або незалежною професі йною діяльністю, не перебувають на обліку, як безробітні та пройти підготовку чи перепідготовку для надання соціальної послуги з догляду.

Для включення до списків осіб, які надають соціальні послуги з догляду, вам необхідно звернутися до органу соціального захисту, aбo уповноваженої особи (за місцем вашого проживання згідно реєстрації або довідки BПO) із заявою (в довільній форм i) про включення до списків таких осіб. Разом із заявою необхідно подати копію паспорта, PHOKПН, та документа, що підтверджує місце проживання (довідка BПO, якщо немає реєстрації aбo реєстрація на тимчасово окупованій території). Якщо ви маєте медичну освіту, ви додаєте до заяви копію відповідного документа. Необхідний рівень медичної освіти чи інші вимоги до неї Постановою не визначені.

Якщо ви не маєте медичної освіти, для отримання такої компенсації вам необхідно пройти професійне навчання основ догляду відповідно до Постанови KMУ “Про затвердження Порядку підготовки та пepeпідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності" від  1червня 2020 р. 430. (зі змінами)

Ви можете не проходити навчання, а лише скласти іспит у Волинському обласному центрі соціальних служб, якщо:

Ви не працюєте та протягом не менше трьох місяців до моменту звернення із заявою постійно надавали соціальнi послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування i потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), i яким призначалася щомісячна компенсація на догляд;

Ви проживаєте разом з особою з інвалідністю I чи I I групи внаслідок психічного розладу (яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’ я потребує постійного стороннього догляду ) та отримуєте щомісячну грошову допомогу на догляд за нею;

Ви є одним з батьків, усиновителів, опікуном, піклувальником та фактично здійснюєте догляд за дитиною з iнвалідністю віком до 18 років, та вам призначено надбавку на догляд за такою дитиною.

Після проходження навчання  або  складення  іспиту  Волинський  обласний  центр соціальних служб надасть вам відповідну довідку для подачі її в орган соціального захисту, aбo уповноваженій особі (за місцем вашого проживання згідно peєcтpaції або  довідки  BПO)  та  вас включать до переліку осіб, що надають соціальні послуги на професійній основі.

3 1 січня 2023 року особи матимуть змогу претендувати на призначення компенсації відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення i виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, або Порядку подання та оформлення документів, призначення i виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, затвердженого постановою KMY від 06.10.2021 1040.

Для отримання консультації звертатися за телефоном (0332) 7 11 212

Волинський обласний центр соціальних служб, .м.Луцьк, вyл.Степана Бандери, 5


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора