A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимир-Волинський район

28 липня Україна вперше відзначає День Української Державності

Дата: 28.07.2022 08:38
Кількість переглядів: 265

28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року №423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

Це державне свято ми відзначаємо вперше, в час жорстокої війни із російським агресором. Але відзначаємо, попри все, бо українців не зламати.

Українській державності понад тисяча років. Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором.  Державотворчі традиції Давньої Русі продовжили Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, УНР та ЗУНР, Українська Держава гетьмана Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна. Саме тому беззаперечним є той факт, що державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності та характеру вже понад тисячу років.

Зараз Україні доводиться відстоювати свою державність на полях запеклих боїв, у трудових буднях тилу та волонтерів, у складній інформаційній боротьбі, у безупинній міжнародній діяльності, на медичному, освітньому і культурному фронтах. Нині наш народ акумулював у собі знання і вміння боротьби за збереження і розвиток держави, отримані за минулі століття. Ми бережемо єдність і всі працюємо на перемогу, до нас дослухається і нам допомагає весь цивілізований світ. І ми разом обов'язково переможемо, бо Україна була, є і буде!

Дякую усім захисникам держави  в боротьбі з московським окупантом. Схиляю низько голову перед  тими, хто віддав  своє життя  за незалежність нашої держави. Україна вистоїть і Переможе!  Від щирого серця  бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку та мирного неба над нашою Вітчизною!  Слава Україні!

З повагою Іваничівський селищний голова      Лідія ТОМАШЕВСЬКА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора