Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

Недостатній рівень вакцинації від поліомієліту – загроза для громадського здоров’я

Дата: 09.02.2022 16:55
Кількість переглядів: 698

Фото без опису

Вакцинація — єдиний спосіб захистити дитину від потенційно смертельної хвороби – поліомієліту. Тому від рівня свідомості батьків, їхньої обізнаності й дисципліни багато в чому залежить здоров’я дітей.

Закликаємо батьків пам’ятати про Календар профілактичних щеплень і задля збереження здоров’я малюків не пропускати жодне з них!

Особливо важливими є профілактичні щеплення від поліомієліту, адже ця небезпечна хвороба у 2021 році повернулася до України.

Що таке поліомієліт?

Це високоінфекційне захворювання, яке спричиняє поліовірус. У близько 0,5% випадків поліовірус переміщується з кишківника і вражає центральну нервову систему, що призводить до розвитку в’ялого паралічу, часто невиліковного.

Як передається поліомієліт?

Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, заражені їжу та воду.

Найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п’яти років.

Якими є симптоми поліомієліту?

Інкубаційний період після зараження людини поліовірусом триває від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт.

У 70% випадків захворювання має безсимптомний перебіг. Але його носій становить небезпеку для інших людей зі слабшим імунітетом.

У 25% випадків поліо має симптоми, що нагадують грип (гарячка, головний біль, нудота, біль у животі).

Поліовірус спричиняє рухові розлади: біль в уражених м’язах, повний параліч, що може розвинутися за кілька годин.

Які ускладнення може зумовити поліомієліт?

Невиліковний параліч є одним із найважчих ускладнень. Він може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя. Ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті. У разі одужанні після поліомієліту функції вражених недугою нервів і м’язів не відновлюються.

Тому вкрай важливо пам’ятати про захист від поліомієліту!

Ліків проти поліо не існує. Єдиним ефективним захистом від хвороби є вакцинація

В Україні вакцинація проти поліомієліту є в переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у комунальних закладах безоплатно відповідно до календаря щеплень:

у 2 місяці — 1 доза;

у 4 місяці — 2 доза;

у 6 місяців — 3 доза;

у 18 місяців — 4 доза;

у 6 років — 5 доза;

у 14 років — 6 доза.

Вакцини, що застосовують державні й приватні клініки, зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні.

Що робити, якщо дитина пропустила чи не робила щеплення взагалі?

Неодмінно надолужити! Якщо графік порушено, вакцинуватися можна проти будь-якої інфекції у будь-якому порядку. Головне — стежити за дотриманням інтервалів введення доз, щоб досягти максимальної ефективності. Оновлений графік щеплень можна скласти із сімейним лікарем.

Пам’ятайте!

Вакцинація не потребує підготовки чи змін у способі життя. Жоден наказ МОЗ чи міжнародний протокол не вимагає спеціальних аналізів чи додаткових обстежень.

Якщо у вашої дитини є хронічні захворювання — це не протипоказання до щеплення! Навпаки: діти з хронічними недугами більш уразливі, тому потребують захисту передусім.

 

Поліомієліт – гостре інфекційне захворювання. Вірус проникає в організм через рот, потрапляє в кров і уражає нервову систему, викликаючи пожиттєвий параліч та іноді може призвести до смерті.

Інкубаційний період хвороби становить 2–35 діб, частіше 7–14 діб.

Поліовірус поширюється від людини до людини найчастіше через брудні руки, інфіковану їжу та брудну воду.

Захворіти може кожна не вакцинована дитина та дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу діти віком до 5 років. Тому перше щеплення малюки отримують у перші місяці життя.

Хвороба протікає у 70% хворих безсимптомно, непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання. Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювота, слабкість м’язів шиї і біль у кінцівках. Параліч може додатися за лічені години. Він часто вражає ноги, але кожний десятий пацієнт помирає від задухи в результаті паралічу легеневих м’язів.

При одужанні після поліомієліту функція вражених  нервів та м’язів не відновлюється.   

Ліків проти поліомієліту не існує. Єдиним і безальтернативним захистом є вакцинація. Хвороба є невиліковною, але їй можна запобігти завдяки щепленню.

В Україні вакцинація проти поліомієліту входить у перелік обов’язкових щеплень і є безкоштовною.

Коли 95% населення охоплені щепленнями, вірус не циркулює. Якщо в          Україні не буде колективного імунітету, може виникнути епідемія     поліомієліту.

Поліовірус поширюється непомітно і швидко, створюючи загрозу невиліковного паралічу і смерті для величезної кількості не вакцинованих дітей.

В Україні ситуація з поліомієлітом викликає занепокоєння. У вересні цього року зареєстрували випадок паралічу на Рівненщині, а згодом, в Закарпатті.

Батьки свідомо відмовляючись від щеплень для своїх діток наражають їх на небезпечну хворобу!

Згідно Календаря профілактичних щеплень вакцинація проти поліомієліту проводиться дітям у віці 2міс, 4міс, 6міс, 18 міс., 6 років, 14 років.

Щеплене немовля – здорова дитина !

 

 

Нововолинське відділення Володимир-Волинського відділу

ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора