Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

Недостатній рівень вакцинації від поліомієліту – загроза для громадського здоров’я

Дата: 02.02.2022 17:16
Кількість переглядів: 759

Фото без опису

1 лютого 2022 року в Україні розпочинається загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей від поліомієліту.

 

На Волині близько 6 тисяч дітей потребує щеплень в рамках першого етапу всеукраїнської кампанії вакцинації від поліомієліту, що стартувала 1 лютого. Ця кампанія здійснюється відповідно до затвердженого Міністерством охорони здоров’я України Плану реагування на спалах поліомієліту. Під час першого етапу всі діти від 6 місячного віку до 6 років, котрі пропустили щеплення, передбачені Національним календарем профілактичних щеплень, повинні їх надолужити.

Рекомендований Всесвітньою організацієї охорони здоров’я рівень охоплення щепленнями становить 95%. За даними Міністерства охорони здоров’я, торік в Україні лише 80,1% дітей першого року життя, котрі потребують обов’язкових щеплень, отримали всі 3 дози вакцини для профілактики поліомієліту. Майже такий же показник — 80,5% — серед дітей віком до 18 місяців. Серед дітей 6 років охоплення 2021-го становило 78,4%, ще менше — 76,1% дітей — було вакциновано  у віковій групі 14 років.

На Волині торік рівень охоплення щепленнями від поліомієліту дітей становив менше 70%.

Вакцинація — єдиний спосіб захистити дитину від потенційно смертельної хвороби – поліомієліту. Тому від рівня свідомості батьків, їхньої обізнаності й дисципліни багато в чому залежить здоров’я дітей.

 

Закликаємо батьків пам’ятати про Календар профілактичних щеплень і задля збереження здоров’я малюків не пропускати жодне з них!

Особливо важливими є профілактичні щеплення від поліомієліту, адже ця небезпечна хвороба у 2021 році повернулася до України.

Що таке поліомієліт?

Це високоінфекційне захворювання, яке спричиняє поліовірус. У близько 0,5% випадків поліовірус переміщується з кишківника і вражає центральну нервову систему, що призводить до розвитку в’ялого паралічу, часто невиліковного.

Як передається поліомієліт?

Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, заражені їжу та воду.

Найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п’яти років.

Якими є симптоми поліомієліту?

Інкубаційний період після зараження людини поліовірусом триває від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт.

У 70% випадків захворювання має безсимптомний перебіг. Але його носій становить небезпеку для інших людей зі слабшим імунітетом.

У 25% випадків поліо має симптоми, що нагадують грип (гарячка, головний біль, нудота, біль у животі).

Поліовірус спричиняє рухові розлади: біль в уражених м’язах, повний параліч, що може розвинутися за кілька годин.

Які ускладнення може зумовити поліомієліт?

Невиліковний параліч є одним із найважчих ускладнень. Він може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя. Ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті. У разі одужанні після поліомієліту функції вражених недугою нервів і м’язів не відновлюються.

Тому вкрай важливо пам’ятати про захист від поліомієліту!

Ліків проти поліо не існує. Єдиним ефективним захистом від хвороби є вакцинація

В Україні вакцинація проти поліомієліту є в переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у комунальних закладах безоплатно відповідно до календаря щеплень:

у 2 місяці — 1 доза;

у 4 місяці — 2 доза;

у 6 місяців — 3 доза;

у 18 місяців — 4 доза;

у 6 років — 5 доза;

у 14 років — 6 доза.

Вакцини, що застосовують державні й приватні клініки, зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні.

Що робити, якщо дитина пропустила чи не робила щеплення взагалі?

Неодмінно надолужити! Якщо графік порушено, вакцинуватися можна проти будь-якої інфекції у будь-якому порядку. Головне — стежити за дотриманням інтервалів введення доз, щоб досягти максимальної ефективності. Оновлений графік щеплень можна скласти із сімейним лікарем.

Пам’ятайте!

Вакцинація не потребує підготовки чи змін у способі життя. Жоден наказ МОЗ чи міжнародний протокол не вимагає спеціальних аналізів чи додаткових обстежень.

Якщо у вашої дитини є хронічні захворювання — це не протипоказання до щеплення! Навпаки: діти з хронічними недугами більш уразливі, тому потребують захисту передусім.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора