A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимир-Волинський район

Договір оренди житлового приміщення: чи потрібно нотаріально посвідчувати?

Дата: 29.12.2021 10:00
Кількість переглядів: 129

Чи потрібно нотаріально посвідчувати оформлення договору оренди житла?

Відповідно до законодавства, за договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.

Згідно з ч.1 статті 811 Цивільного кодексу України, договір оренди житла укладається у письмовій формі. Водночас, як зазначено у ч.4 статті 209 Цивільного кодексу, правочин на вимогу однієї зі сторін може бути завірений нотаріально. Така дія буде додатковим захистом для кожної зі сторін у разі виникнення спору.

Договір найму житла укладається на термін, встановлений договором. Якщо у договорі термін не вказаний, вважається, що він укладений на 5 років.

Бувають випадки, коли нотаріальне посвідчення є обов’язковим. Це стосується договору оренди житла з викупом (ч. 2 статті 811 Цивільного кодексу України). Така угода передбачає, що одна сторона – підприємство-орендодавець передає другій стороні – фізичній особі (особі-орендарю) житло за плату на довготривалий (до 30 років) строк, після закінчення якого або достроково, за умови повної сплати орендних платежів, житло переходить у власність орендаря.

У договорі оренди житла мають бути прописані  істотні умови, необхідні для такого роду договорів: предмет договору (будинок або квартира із зазначенням конкретної адреси), термін дії договору і оплата. Звичайно, бажано передбачити й інші умови, наприклад, вказати права та обов’язки сторін, порядок розірвання договору. В іншому випадку до неврегульованих сторонами нюансів договору будуть застосовуватися загальні положення Цивільного кодексу України.

Також варто пам’ятати, що орендна плата, отримана в результаті здачі житла в оренду, є доходом фізичної особи і підлягає оподаткуванню. Згідно зі статтею 170.1.5. Податкового кодексу України, якщо договір оренди житла нотаріально завіряється, нотаріус виступає податковим агентом і в день нотаріального завірення повинен направити відповідне повідомлення до податкової інспекції за податковою адресою платника податку (орендодавця).

Міністерство юстиції України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора