Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

Закон України «Про медіацію» дає можливість громадянам вирішити свої суперечки, не звертаючись до суду

Дата: 14.12.2021 11:58
Кількість переглядів: 310

Фото без опису

В ЄС альтернативні методи врегулювання спорів давно стали невід’ємною складовою вирішення конфліктів. Нарешті і Україна зробила цей важливий крок – 16 листопада 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про медіацію». 10 грудня його було повернуто з підписом Президента.

Закон України «Про медіацію» дає можливість громадянам вирішити свої суперечки, не звертаючись до суду.

Закон визначає правові засади та порядок проведення медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту (спору), принципи медіації, статус медіатора, вимоги до його підготовки та інші питання, пов’язані з цією процедурою.

Застосовувати цей Закон можна буде для врегулювання будь-яких конфліктів (спорів), у тому числі цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також у справах про адміністративні правопорушення та у кримінальних провадженнях з метою примирення потерпілого з підозрюваним (обвинуваченим).

Медіація може бути проведена до звернення до суду, третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або під час досудового розслідування, судового, третейського, арбітражного провадження, або під час виконання рішення суду, третейського суду чи міжнародного комерційного арбітражу.

Проведення медіації не впливає на перебіг позовної давності.

Набути статус медіатора зможе будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту та пройшла базову підготовку у сфері медіації в Україні або за її межами.

Тепер кращі практики медіації - і в Україні!

З текстом Закону можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/33jcM6Z

Міністерство юстиції України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора