Лікарі та вчені дають відповіді на основні запитання, які тривожать громадян, щодо вакцинації та COVID-19
Лікарі та вчені дають відповіді на основні запитання, які тривожать громадян, щодо вакцинації та COVID-19
- Чи потрібно відстежувати рівень артеріального тиску після вакцинації від COVID-19?
Вимог вимірювати тиск одразу після вакцинації немає. Якщо після вакцинації ви відчуваєте симптоми гіпертонії, то повідомте про це своєму сімейному лікарю. Водночас хвороби серцево-судинної системи, в тому числі гіпертонія, є показанням до вакцинації. Якщо ви маєте хронічні проблеми з тиском, порадьтеся з лікарем як його контролювати.
- Які протипоказання до вакцинації від COVID-19?
Єдине абсолютне протипоказання – анафілактична реакція на першу дозу вакцини або алергія на один з її компонентів.
Тимчасові: гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0 °С, вакцинація від інших хвороб, активний COVID-19, лікування моноклональними антитілами або якщо вводились препарати крові, проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA).
- Після вакцинації від грипу було погане самопочуття. Чи є це протипоказанням до вакцинації від COVID-19?
Ні, це не є протипоказанням. Вакцинуватись від коронавірусної хвороби потрібно. Погане самопочуття – це нормальна реакція здорового організму, а тому не варто хвилюватися.
- Яка вакцина має найменшу кількість побічних ефектів?
Усі вакцини схвалені ВООЗ і зареєстровані в Україні, є безпечними. З більш-менш схожими реакціями, як-от біль у місці щеплення, головний біль, ломота у м`язах, підвищення температури. Ці реакції безпечні й проходять протягом кількох днів.
- Чи впливають вакцини на репродуктивну систему жінок? Чи призводить вакцинація до безпліддя?
Вакцини не впливають на репродуктивну систему жінок та не призводять до безпліддя! Під час клінічних випробувань вакцин проти COVID-19 завагітніла така ж кількість жінок, які були щеплені, як і тих, які отримували плацебо.
Вакцинуйтеся вже сьогодні та розповідайте іншим клінічно доведену інформацію про те, що вакцини захищають від тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації чи смерті.
Міністерство охорони здоров`я України