Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

Якщо ви вже отримали першу дозу вакцини проти COVID-19, не варто зволікати здругим щепленням

Дата: 25.11.2021 10:45
Кількість переглядів: 428

Ті, хто пропустив дату введення 2-ї дози вакцини від COVID-19, мають  отримати її якнайшвидше — Вінницька районна державна адміністрація

Якщо ви вже отримали першу дозу вакцини проти COVID-19, не варто зволікати з другим щепленням. Адже, найкращий захист ви матимете через 14 днів після отримання другої дози вакцини. Тому важливо не зволікати та зробити її якомога скоріше. Мінімально можливі інтервали для вакцин: Pfizer – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac – 14 днів, AstraZeneca – 28 днів.

За даними електронної системи охорони здоров’я України за попередні три місяці, люди, які отримали дві дози антиковідної вакцини, мають у 5 разів нижчий ризик госпіталізації та у майже 9 разів нижчий ризик померти від COVID-19.

Якщо ви пропустили дату другого щеплення, слід зробити це за першої нагоди. Друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується до повного курсу вакцинації.

Отримати другу дозу вакцини можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації в будь-якому куточку України, незалежно від того, де ви робили перше щеплення. Просто перевірте, чи є у цьому пункті чи центрі потрібна вам вакцина.

В Україні, як і в багатьох інших країнах, у певних випадках можна комбінувати різні вакцини проти COVID-19.

Звичайно, найкраще використовувати одну й ту саму вакцину як для першого, так і для другого щеплення. Втім, якщо та сама вакцина недоступна або на першу дозу сталася важка реакція, можна щепитися за такою схемою: 1-ша доза – AstraZeneca, 2-га – Comirnaty чи Moderna ; або 1-ша доза – Comirnaty чи Moderna, 2-га – Moderna чи Comirnaty.

Запишіться на щеплення та захистіть себе!

Міністерство охорони здоров'я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора