A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

Небезпека чадного газу та, як запобігти отруєння ним

Дата: 22.11.2021 09:55
Кількість переглядів: 290

Небезпека чадного газу та, як запобігти отруєння ним.

Чадний газ утворюється в результаті горіння в умовах браку кисню.

Тож він може накопичуватися в приміщеннях із несправною технікою та неякісною/несправною вентиляцією, що спричиняє порушення доступу свіжого повітря.

Чадний газ неможливо побачити чи відчути на запах.

Без спеціального обладнання неможливо визначити його концентрацію в приміщенні. Проте зараз уже є побутові й доступні прилади, які можуть інформувати мешканців про небезпеку.

У кровоносній системі чадний газ з'єднується з гемоглобіном, внаслідок чого кров втрачає здатність переносити і доставляти кисень до тканин, а організм швидко починає відчувати його нестачу.

Від об'єму та часу, впродовж якого людина вдихає чадний газ, залежить ступінь отруєння та симптоматика. Також велике значення має концентрація газу в повітрі. Вдихання чадного газу навіть у невеликих концентраціях, але протягом тривалого часу, може мати серйозні наслідки для здоров’я.

Які є симптоми отруєння чадним газом?

- головний біль,

- запаморочення,

- втома,

- утруднене дихання,

- задишка,

- сухий кашель,

- сонливість,

- нудота та блювота.

Крім того, можуть спостерігатися і більш серйозні симптоми, як-то втрата рівноваги, зору, порушення пам’яті або ж втрата свідомості.

Якщо ви відчуваєте подібні симптоми і підозрюєте, що причиною їх може бути чадний газ, перш за все, — вимкніть усі прилади, крім електричних, та відкрийте вікна, щоб впустити в приміщення повітря. Викличте аварійну газову службу за номером 104. Якщо погано почуваєтесь — зверніться до лікаря!

Проте слід розуміти, що реакція може статися протягом короткого проміжку часу (навіть кількох хвилин), якщо у повітрі буде велика концентрація чадного газу. Люди, які сплять або перебувають у стані алкогольного сп’яніння, можуть отруїтись СО з летальним завершенням ще до появи симптомів.

Як уберегтися від отруєння чадним газом?

- Не залишайте увімкнені газові прилади без нагляду.

- Для обігріву помешкання використовуйте лише призначені для цього прилади (до прикладу, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення).

- Регулярно перевіряйте газове обладнання, вентиляційні канали та димоходи на справність.

- У помешканні з пічним опаленням завжди відчиняйте заслінку в пічці чи комині.

Електровитяжці та газовій колонці не місце в одному приміщенні.

Часто провітрюйте приміщення, в якому є газові прилади. Бережіть себе!

Міністерство охорони здоров`я


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора