Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

Громадяни з інвалідністю в Україні володіють усією повнотою прав і свобод, які закріплені в Конституції та інших законодавчих актах

Дата: 10.11.2021 09:54
Кількість переглядів: 389

Фото без опису

Громадяни з інвалідністю в Україні володіють усією повнотою прав і свобод, які закріплені в Конституції та інших законодавчих актах.

Відповідно до Закону «Про основи соціальної захищеності людей з інвалідністю в Україні», з метою реалізації творчих і виробничих здібностей та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, особам з інвалідністю забезпечується право працювати на підприємствах, в установах та організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

За нормами чинного законодавства України передбачено систему пільг для працюючих людей з інвалідністю, спрямованих на створення гідних умов для їх продуктивної та безпечної роботи.

ВАЖЛИВО! Людям з інвалідністю це варто знати та пам’ятати при працевлаштуванні:

???? роботодавці не мають права встановлювати випробувальний термін для працівників із інвалідністю, направлених на роботу;

???? працюючі особи з інвалідністю мають право відмовитися працювати в нічний час і надурочно;

???? за працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, зберігаються місце роботи (посада) та середня заробітна плата на весь період до відновлення працездатності;

???? на прохання може встановлюватись режим роботи на умовах неповного робочого дня (тижня).

Окрім того, особам з інвалідністю передбачені додаткові гарантії щодо реалізації права на відпочинок, а саме:

- якщо недавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших шість місяців на цьому підприємстві, особи з інвалідністю мають право піти у щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного терміну їхньої безперервної роботи на цьому підприємстві;

- працівники з інвалідністю за бажанням мають право піти у щорічну відпустку у зручний для них час;

- працівники з інвалідністю мають право на довшу тривалість основної та додаткової відпусток. Так, особам з інвалідністю I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи – 26 календарних днів. Також для цих категорій осіб відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку.

Таким чином, задля забезпечення трудових прав осіб з інвалідністю законодавство передбачило низку пільг та гарантій, втілення яких на практиці має на меті недопущення дискримінації осіб з інвалідністю на ринку праці та реалізацію їхніх трудових прав у повному обсязі.

Якщо права людини з інвалідністю порушені, можна звернутися із заявою до органів прокуратури або до суду. Особи з інвалідністю І та ІІ груп звільняються від сплати судового збору та державного мита, крім підприємців-інвалідів, що звертаються до господарських судів.

Для інформації:

– Урядова «гаряча лінія» консультування та забезпечення зворотного зв’язку для осіб з інвалідністю – 1539 (цілодобово)

– Єдиний контактний центр системи БПД – 0 800 213 103 (цілодобово)

Безбар'єрність Координаційний центр з надання правової допомоги

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree #BarrierFree_Ukraine

Міністерство юстиції України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора