Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

Іваничівська громада на фестивалі “Український коровай - сузір`я”

Дата: 27.09.2021 18:04
Кількість переглядів: 821

Фото без опису

26 вересня делегація Іваничівської  територіальної громади у складі заступника селищного голови Оксани Рубан і начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Алли Наумук, творчих  колективів  Комунального закладу «Центр культури, дозвілля та спорту Іваничівської селищної ради» взяли участь в яскравому, колоритному Чотирнадцятому фестивалі традиційної національної культури “Український коровай - сузір`я”, який  відбувся у древньому княжому місті Володимирі-Волинському в парку «Слов`янський». 

Розпочалося дійство зі святкової ходи  від Володимир-Волинської райдержадміністрації до місця основної локації у парку. За доброю українською традицією весільну процесію очолював дружба з короваєм та колона наречених. Пара наречених, яка представляла Іваничівську громаду, виділялася яскравими , автентичними народними костюмами. У ролі весільних музик був представлений колектив народної музики «Бужани» з Центру культури. 

Родзинкою фестивалю «Український коровай -сузір’я» стали роботи майстринь - коровайниць. Запашні, високі, гарно оформлені короваї Катерини Ткачук і Мар’яни Новачук з селища Іваничі ,  Ніни Романюк з Мишева, вражали своїми формами та майстерністю виконання. 

В кращих українських традиціях був оформлений етнографічний майданчик , де були використані старовинні рядна, вишиті рушники, посуд, яким користувалися у 60-70- х роках минулого століття жителі сіл Мишева, Древинь, Соснини, та який доповнювали експонати історичного музею та щедрий стіл з весільною солодкою випічкою.

Для дітей проводився майстер-клас з виготовлення весільної квітки. 

На виставці світлин  “Весілля моєї бабусі” та “В любові прожиті роки” були представлені фото подружніх пар нашої громади, які прожили в шлюбі 50 і більше років – подружжя Ніни та Володимира Данилюків, Антоніни та Івана Бурків, Ганни та Леонтія Макарових, Марії та Геннадія Чупахіних з селища Іваничі, Любові та Євгенія Мазурків з с. Древині, Ольги та Арсенія Філя з с. Мишева, Марії та Павла Остап’юків з с. Соснина. 

У концертній програмі фестивалю на головній сцені взяли участь колективи Центру - народний фольклорний колектив “Горлиця”, народний ансамбль народної музики“ Бужани” та зразковий танцювальний колектив “Прибужаночка”. 

Також на додатковій сцені колективи відтворили місцевий обряд “Читання корони”.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора