A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

Вбережіть хліб від вогню!

Дата: 19.07.2021 08:43
Кількість переглядів: 455

Незабаром розпочалась напружена пора для хліборобів району, а з нею й найбільш пожежонебезпечний та тривожний  період для пожежних формувань .  Загрозу створює  спекотна погода яка зазвичай встановилась на період збирання зернових та енергонасичені хліброзбиральні агрегати, які часто знаходяться у незадовільному технічному та протипожежному стані.                                        

Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність із вогнем у хлібних масивах, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин тощо призводять до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл. Найбільш поширеною причиною виникнення пожеж під час збирання зернових є необережне поводження з вогнем, зумисне спалювання стерні та порушення правил експлуатації машин та агрегатів.

Виходячи з аналізу минулих років хлібні масиви в період стиглості не обкошуються та оборюють та не розбивають їх на площі менші від 50 га., на випадок виникнення пожежі не встановлюють  на полі трактор з плугом.  Як правило одноосібники та фермери які мають власні комбайни не забезпечують сертифікованими вогнегасниками та протипожежним інвентарем.

 З метою попередження та недопущення виникнення пожеж під час збирання та зберігання нового врожаю,  доречно ще раз нагадати основні вимоги правил пожежної безпеки в період жнив:

  •       Під час збирання врожаю вся техніка яка буде задіяна на збирання зернових обладнується справними іскрогасниками та сертифікованими вогнегасниками (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома лопатами та мітлами, а автомобілі – одним вуглекислотним чи порошковим вогнегасником);
  • Всі робітники які збирають врожай та заготовляють грубі корми, повинні під розпис  пройти протипожежні інструктажі;
  • Комбайни повинні бути обладнані заземлювальним ланцюгом;
  • В місцях прилягання хлібних масивів до автодоріг, лісопосадок, їх необхідно обкосити та оборати захисною смугою 4м.;

Категорично забороняється під час жнив спалювати жнивні рештки та стерню.

Наголошуємо: за самовільне випалювання сухої рослинності та пожнивних залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність.

Іваничівський районний сектор управління ДСНС України у Волинській області звертається до працівників сільгосппідприємств та фермерських господарств, одноосібників, а також  до всіх громадян із проханням суворо дотримуватись правил пожежної безпеки, адже причиною пожежі  стає кинутий недопалок цигарки або не загашений сірник. Затрачені кошти на профілактичні протипожежні  міроприємства можуть не тільки не допустити, але й вчасно ліквідувати вогонь, і тим  самим зберегти людське майно техніку та хліб.   

Збереження врожаю обов’язок кожного громадянина!

 

Головний інспектор відділу  запобігання  надзвичайним ситуаціям                                                                Вол. Волинського РУ ГУ ДСНС України у Волинській області                      Анатолій КИРИЧУК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора