Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

ДУ«Волинська обласна фітосанітарна лабораторія», інформує сільськогосподарських виробників

Дата: 11.02.2021 14:45
Кількість переглядів: 1193

Фото без опису

Відділ біологічного методу захисту рослин  ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» виготовляє і рекомендує до застосування наступні ефективні біопрепарати: Бактоцид вологий зерновий,  Планриз БТ,  Триходермін БТ та Ековітал.

Бактоцид - ефективний екологічно безпечний біологічний препарат для знищення мишовидних гризунів Виробництво Бактоциду базується на використанні бактерій Ісаченко, що викликає у мишовидних гризунів черевний мишачий тиф. При поїданні принади гине до 95% гризунів протягом 4-15 днів. Знаходячись у тісному контакті одна з одною миші швидко розповсюджують смертельну хворобу серед здорових особин – це підвищує ефективність застосування препарату. Такі бактерії не шкідливі для людей, тварин, корисних комах; не викликають алергічних реакції, не накопичуються в ґрунті, водоймах та у зібраному урожаї сільськогосподарських культур. На сільськогосподарських угіддях Бактоцид використовують в кількості 2-3 г на нору або 1-2,5 кг/га. Його можна застосовувати в складських, тваринницьких приміщеннях, сховищах, парниках, скиртах, на полях, пасовищах, тобто де використання інших хімічних приманок небезпечно для людей, свійських тварин, птиці та довкілля.

Біофунгіцид Планриз БТ створений на основі бактерії Pseudomonas fluorenscens, живі клітини якої включаються в метаболізм рослин, підвищують їх стійкість до збудників хвороб і несприятливих умов навколишнього середовища. Фунгіцидні властивості Планризу БТ поєднуються із рістстимулюючою активністю, яка викликає прискорений ріст кореневої системи, підвищує схожість насіння і енергію проростання, прискорює процес нейтралізації гербіцидів та їх наступний розпад на неактивні складові.«Планриз БТ» захищає рослини від хвороб, що передаються через насіння, грунт та аерогенно в процесі росту рослини.   Застосовується для обробки насіння зернових культур (пшениця, ячмінь, овес, кукурудза) перед посівом з розрахунку  1-2 л препарату на 1т насіння, та в період вегетації рослин з розрахунку 1-3л на 1 га посіву. Окрім цього препарат застосовують при вирощуванні овочевих культур (буряк столовий, морква, капуста, огірки), а також для обробки суниці, яблуні,  винограду як засіб  для стимуляції імунної системи та зниження захворюваності рослин.    

   Триходермін БТ - препарат на основі грибів роду Триходерма. Біофунгіцид пригнічує розвиток багатьох видів фітопатогенних мікроорганізмів, в тому числі бактеріальних, шляхом впливу на них прямим паразитуванням, конкуренцією за субстрат, виділенням ферментів, антибіотиків та інших біологічно активних речовин, які гальмують репродуктивну здатність патогенів. «Триходермін» застосовують проти кореневої, білої та сірої гнилі, аскохітозу, парші, оїдіуму, мільдью, бактеріозу. Препарат має антимікробні і ріст стимулюючі властивості.      Сфера застосування: для передпосівної обробки насіння зернових в бакових сумішах з «Планризом БТ» (Планриз БТ 1л/т + Триходермін БТ 2л/т насіння зернових культур), зернобобових, овочевих культур, бульб картоплі.  Також препарат застосовується для оприскування у період вегетації зернових і зернобобових культур в бакових сумішах з «Планризом БТ», овочевих, плодових культур, винограду, суниці

 

Ековітал -біопрепарат для інокуляції сої

Біопрепарат з фітостимулюючою та протекторною дією, біоагенти якого здатні фіксувати азот атмосфери у симбіозі з рослинами сої та мобілізувати нерозчинні фосфати грунту. Препарат також є регулятором росту і розвитку рослин з антистресовою адаптогенною дією. До складу препарату входять живі культури азотфіксувальних бульбочкових бактерій Bradyrhizobium japonicum ІМВ В-7168, а також біологічно активні продукти їх метаболізму – полісахариди, амінокислоти, ферменти, вітаміни групи В, фітогормони, антибіотичні сполуки.

Ековітал має післядію, яка проявляється у покращенні структурованості та екологічного стану ґрунтів за рахунок збагачення їх азотом, фосфором та іншими біогенними елементами, розвитку корисної грунтової мікрофлори. Препарат сприяє стабілізації агроекосистем і підвищенню родючості грунтів. Ековітал відповідає санітарно-гігієнічним нормам, не викликає забруднення навколишнього середовища.

Передпосівну обробку насіння бобових культур Ековіталом здійснюють напередодні або у день посіву. Насіння обприскують, перемішують і злегка підсушують на повітрі, уникаючи прямої дії сонячного проміння.

Гектарна порція препарату становить 100-200 мл. Для обробки відповідної партії насіння вказану дозу препарату розводять водою кімнатної температури до загального об’єму 1,5-2,0 л. Насіння обробляють перемішуванням вручну або у машинах для протруювання, очищених від отрутохімікатів.

При виконанні правил застосування бактеріального добрива і технології вирощування бобових культур Ековітал сприяє збільшенню урожаю зерна на 10-20 % при одночасному підвищенні білку у зерні. Препарат забезпечує отримання екологічно чистої продукції зі зменшеною собівартістю та може бути одним з елементів органічного землеробства.

 Також в Державній установі «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» ви  можете перевірити свій насінневий матеріал, як минулорічний так і придбаний цьогоріч, за його якісними показниками. Відомо, що майбутній урожай на 30 і більше відсотків залежить від якості посівного матеріалу.

  Відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу проводить визначення посівних якостей насіння зернових, зернобобових, крупяних, овочевих, квітково-декоративних культур, однорічних та багаторічних трав   за такими показниками:

      1. Аналізування чистоти і відходу насіння                                 34,82 грн.

      2. Аналізування енергії проростання та схожості                     35,70 грн.

      3. Аналізування вологості насіння                                                32,92 грн.

      4. Аналізування маси 1000 насінин                                              30,56 гнр.

      5. Аналізування домішки насіння інших рослин                      95,11 грн.

      6. Аналізування заселеності насіння шкідниками                  107,83 грн. 

           Загальна вартість за 6 видів аналізування                                 336,94 грн.                                     

Ви можете замовити дослідження як в комплексі, так і лише ті показники, що Вам потрібні.      

   Термін проведення аналізування залежить від культур, які надійшли на випробування та досліджень, які Ви замовили, і триває: для зернових та зернобобових від 7 – до 14 діб, багаторічних злакових та бобових трав 10 – 21 та овочевих 6 – 21 діб.

  Відділ визначення біохімічних і технологічних показників сільськогосподарських культур визначає  якісні показники зерна таких культур, як: пшениці озимої (ярої) м’якої, жита, ячменю (для продовольчих та кормових цілей), тритикале, кукурудзи, ріпаку, сої, гороху,кукурудзи  за наступними показниками:

                  1. Зернова, смітна, олійна (оліїста) та металомагнітна домішки.

                 2. Зараженість шкідниками.

                 3. Крупність зерна

                 4. Типовий склад зерна кукурудзи, пшениці та гороху.

                 5. Органолептичні показники зерна (запах і колір).

                 6. Вологість зерна.

                 7. Натура зерна.

                 8. Число падіння.

                 9. Склоподібність.

                10. Масова частка білка експрес-методом інфрачервоної спектроскопії.

         11. Масова частка олії (олійності) експрес-методом інфрачервоної спектроскопії.

                12. Масова частка сирої клейковини.

                13. Якість клейковини.

                                                                РОЗМІРИ

плати за послуги, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, з питань охорони

прав на сорти рослин

 

№ з/п

Найменування послуги

Одиниця виміру

Розмір оплати, грн.

1

Аналізу біохімічних і технологічних показників с/г культур та продуктів їх переробки

1.1

пшениці озимої (ярої) м’якої

проба зерна

664,25

1.2

пшениці озимої (ярої) твердої

- " -

637,35

1.3

жита

- " -

448,75

1.4

ячменю

- " -

289,63

1.5

тритикале

- " -

462,93

1.6

вівса

- " -

250,30

1.7

проса

- " -

345,64

1.8

гречки

- " -

419,57

1.9

рису

- " -

259,27

1.10

гороху

- " -

260,67

1.11

сої

- " -

257,76

1.12

ріпаку

- " -

759,89

1.13

кукурудзи

- " -

364,21

1.14

картоплі

проба бульби

482,98

1.15

соняшнику

проба зерна

614,75

1.16

буряку цукрового, овочевих та баштанних культур

проба насіння

511,49

1.17

зеленої маси (кормового зерна)

проба

195,88

1.18

визначення вологості, жиру, клітковини, протеїну у шроті соняшниковому

проба шроту

241,43

1.19

визначення вологості, жиру, клітковини, протеїну у шроті ріпаковому

- " -

334,79

1.20

визначення вологості, жиру, клітковини, протеїну, уреази у шроті соєвому

- " -

294,13

 

 

  Для проведення вищезазначених досліджень необхідно укласти договір про надання послуг та надати:

- заявку встановленого зразка;

- зразок зерна (не менше 2 кг для зернових і зернобобових та не менше 1 кг для дрібнонасіннєвих олійних культур);

- документ, що підтверджує оплату наданих послуг.

    Вартість проведених аналізів визначається Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України .

   За результатами лабораторних досліджень замовнику видається Протокол випробування. 

 Зразки зерна відбираються замовником (особою відповідальною за відбирання проб) –

  безпосередньо   із  необхідної партії с/г культур, відповідно до таких стандартів

    ДСТУ ISO 13690:2003 «Зернові, бобові та продукти їхнього помелу. Відбирання проб»;

    ДСТУ 4601:2006 «Насіння  олійних культур. Методи  відбирання проб»;

    ГОСТ 10852-86 «Семена масличные. Правила приемки и методы отбора проб».

 

За консультацією щодо застосування та подання заявки на виготовлення, придбання препаратів, звертайтесь в обласну фітосанітарну лабораторію: с.Зміїнець, Луцького району, вул. Ліскова,1 телефон  (0332) 77-24-01, 72-71-47, 72-22-52, 72-81-27, або до фахівця  фітосанітарної служби  в  районі т. 0985757454 Світлана  Жук. Головний спеціаліст відділу контролю в насінництві та розсаництві  управління  Держпрод-споживслужби  у Волинській області Кігічак Оксана Михайлівна т.0503785023.

Сайт ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» http://www.fitolab.volyn.ua

   

    

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора