A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційний сайт Іваничівської селищної ради
Волинська область, Володимирcький район

Щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні  інфекції у Волинській області

Дата: 09.02.2021 10:40
Кількість переглядів: 456

Фото без опису  За останній тиждень в Україні спостерігається низька інтенсивність епідемічної активності грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу. Інтенсивний показник захворюваності становить 298 на 100 тис. населення, що на 38% менше епідемічного порогу, розрахованого для України. Летальних випадків внаслідок грипу не зареєстровано.

 

За результатами вірусологічних досліджень зразків матеріалів від пацієнтів із грипоподібними захворюваннями (ГПЗ) та тяжкими гострими респіраторними інфекціями (ТГРІ) визначені віруси грипу А (А(H1)pdm09, А не субтипований). Крім того, встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи.

На Волині епідемічна ситуація повторює загальнодержавні тенденції. Інтенсивний показник становить 328 на 100 тисяч населення (вищий від середньодержавного на 10%). В порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник захворюваності менший на 41 %.  Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано ні на жодній адміністративній території, в загальному по області він нижчий від розрахункового на 43%. Вищі від середньообласного показники захворюваності у м. Луцьку (714 на 100 тис. населення), Луцькому (441,0) та Шацькому (458,3) районах.

За даними закладів охорони здоров’я області за останній тиждень кількість хворих на ГРВІ зменшилась на 5% і становить близько 3,4 тис. осіб, проти 3,5 тис.  попереднього тижня. Проте, за останніх 7 днів в структурі захворюваності збільшилась частка дитячого населення  і становить 30% від загальної кількості постраждалих проти 26% попереднього тижня. Така ситуація є закономірною та прогнозованою і пояснюється відновленням навчального процесу.

Кількість госпіталізованих з ускладненим перебігом хвороби зменшилась на 10% і становила 93 особи, із них 15% - це діти віком до 17 років.

З початку епідемічного сезону перехворіло понад 84 тис. волинян, що дещо більше минулорічного рівня, (коли було зареєстровано 80 тис. захворілих), це 8,2% населення області.

          З початку епідсезону на Волині проти грипу вакциновано 2,5 тис. осіб, із них із 1,4 тис. груп ризику (55%).

 

         Сьогодні лікарі-епідеміологи всього світу прогнозують, що лютий–квітень 2021 року можуть бути ускладнені виникненням «твіндемії» (twindemic) – сплеском сезонних випадків грипу або його повноцінною епідемією одночасно з поширенням нових штамів коронавірусу. Припускають, що важкий перебіг COVID-19 може бути викликаний подвійною хворобою  (мікст-інфекцією) з грипом. Тому лікарі наполягають на одночасному тестуванні хворих на коронавірусну інфекцію та грип.

Відповідно до чинних наказів МОЗ України, усі хворі із симптомами гострих респіраторних вірусних інфекцій відразу ж спрямовуються на тест на коронавірус. Проте, вірусологічна лабораторія ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» отримала набори реагентів і для виявлення РНК вірусів грипу А і грипу В методом ПЛР. Зазначені реагенти дозволять проводити первинне дослідження зразку (безкоштовно) починаючи з тестування його на наявність типоспецифічних маркерів вірусів грипу типів А та В, а потім, при отриманні позитивного результату, проводити подальше субтипування вірусу грипу типу А  на штами А/Н1N1 та А(Н3) .

Запрошуємо заклади охорони здоров’я до активної співпраці по моніторингу  циркуляції вірусів грипу на території Волинської області.

 

 

В. о. генерального директора                                                           Н. В. Янко


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора